ANTALYA SATRANÇ HABERLERİ

  ANTALYA SATRANÇ HABERLERİ  

FIDE Kuralları

ONLİNE TURNUVA KAYIT

FACEBOOK ANTALYA SATRANÇ SAYFASI

ÖZGÜR SATRANÇ FORUM

PGN Arşivi

Swiss Hazır Turnuva Paketleri>>

Swiss Programların Kullanım Kılavuzları>>

Satranç Programları

Kitaplar-Dergiler

ESKİ HABERLER

Eski Haberler-2

UKD Sayfası

TSF Lisans KAMPANYASI

TSF Lisans Sayfası

Lisans Kampanyası

ELO Sayfası

Elo hakkında sıkça sorulan sorular !!

Hakemlerimiz

İlçe Temsilcileri

Satranç Tarihimiz

 

Satranç Üzerine Bilgisizce bir söyleşi (Aziz Nesin)

64 Altın Öğüt

Türk Satranç yahoogroups

Antalya Satranç Haberleri

ONLİNE SATRANÇ ADRESLERİ

Play Chess

Yahoo Chess

Chess Moon

Gamyun

Chess

ICCF

 

 

  • OKUL SPORLARI SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ !!

    DuyuruAntalya Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 13 Ocak 2014 tarihinde yapılan son maçlar ile sona erdi.

    Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Kategorilerinde düzenlenmiş olan Antalya Okul Sporları Satranç İl Birinciliği toplam 322 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

    Okul Sporları Federasyonunun yıllık faaliyetlerinden olan İl Birincilikleri için, kayıt-lisans yönerge ve katılım formu hakkındaki bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

    Yarışmanın bireysel final sıralamaları ile Okulların derecelerine ve diğer ayrıntılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

    YÖNERGE->>   KATILIM FORMU->>

              *******************************************************************************************************************

    Gençler kategorisine toplam 93 sporcu katıldı.

    Genç Kızlarda TED Antalya Koleji Lisesinden Günseli Alıç 4.5 puanla birinci olurken, Özel Envar Kolejinden Nefise Melis Üstündağ 3.5 puan ile ikinci, Özel İstek Yeditepe Anadolu Lisesinden Deniz Eroğlu 3.5 puan ile üçüncü, Karatay Anadolu Lisesinden Yaren Çavan 3.5 puan ile dördüncü oldu.

    Genç Kızlar Okullar sıralamasında; Özel Envar Koleji birinci, Karatay Anadolu Lisesi ikinci, TED Antalya Koleji Lisesi üçüncü, Özel İstek Yeditepe Anadolu Lisesi dördüncülük kupasını kazandı.

    Genç Erkeklerde Adem Tolunay Anadolu Lisesinden Ufuk Sezen Arat 7 puan ile birinci olurken, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesinden Yasin Sarı 6.5 puan ile ikinci, TED Antalya Koleji Lisesinden Ahmet Yasin Kabaş 6 puan ile üçüncü, Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesinden Çağatay Burcu 5.5 puan ile dördüncü oldu.

    Genç Erkekler Okullar sıralamasında; Adem Tolunay Anadolu Lisesi birinci, Gazi Anadolu Lisesi ikinci, TED Antalya Koleji Lisesi üçüncü, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi dördüncülük kupasını kazandı.

    GENÇ KIZLAR YARIŞMA SAYFASI-EŞLENDİRMELER-SONUÇLAR->>         GENÇ KIZLAR OKULLAR SIRALAMASI->>

    GENÇ ERKEKLER YARIŞMA SAYFASI-EŞLENDİRMELER-SONUÇLAR->>    GENÇ ERKEKLER OKULLAR SIRALAMASI->>

              *******************************************************************************************************************

    Yıldızlar kategorisine toplam 48 sporcu katıldı.

    Yıldız Kızlarda Manavgat Küçük Hasan Ortaokulundan Tuğba Öğrekçi 4.5 puanla birinci olurken, aynı okuldan Cevriye Ceyda Demirel 4 puan ile ikinci, aynı okuldan Sude Kulaksız 3.5 puan ile üçüncü, Özel Antalya Bahçeşehir Ortaokulundan Çağnur Sağlam 3 puan ile dördüncü oldu.

    Yıldız Kızlar Okullar sıralamasında; Manavgat Küçük Hasan Ortaokulu birinci, Konyaaltı Koleji Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlkokulu ikinci, Özel Antalya Bahçeşehir Ortaokulu üçüncü, Meryem Mustafa Ege Ortaokulu dördüncülük kupasını kazandı.

    Yıldız Erkeklerde Özel Antalya Bahçeşehir Ortaokulundan Alperen Akdoğan 6.5 puan ile birinci olurken, aynı okuldan Hakkı Berat Dalgar 5.5 puan ile ikinci, aynı okuldan Dinçer Taşdöğen 5.5 puan ile üçüncü ve yine aynı okuldan Anıl Karahan 5 puan ile dördüncü oldu.

    Yıldız Erkekler Okullar sıralamasında; Özel Antalya Behçeşehir Ortaokulu birinci, Toros Akdeniz Koleji ikinci, Manavgat Küçük Hasan Ortaokulu üçüncü, Mecdude Başakıncı Ortaokulu dördüncülük kupasını kazandı.

    YILDIZ KIZLAR YARIŞMA SAYFASI-EŞLENDİRMELER-SONUÇLAR->>         YILDIZ KIZLAR OKULLAR SIRALAMASI->>

    YILDIZ ERKEKLER YARIŞMA SAYFASI-EŞLENDİRMELER-SONUÇLAR->>     YILDIZ ERKEKLER OKULLAR SIRALAMASI->>

              *******************************************************************************************************************

    Küçükler kategorisine toplam 87 sporcu katıldı.

    Küçük Kızlarda Antalya Kolejinden Busenaz Koçyiğit 5 puanla birinci olurken, Mecudude Başakıncı Ortaokulundan Sudanaz Dalgar 4 puan ile ikinci, Meryem Mustafa Ege Ortaokulundan Ece Ülker 4 puan ile üçüncü, Özel Antalya Envar İlkokulundan Işınsu İlayda Avanoğlu 3 puan ile dördüncü oldu.

    Küçük Kızlar Okullar sıralamasında; Meryem Mustafa Ege Ortaokulu birinci, Toros Akdeniz Koleji ikinci, Antalya Koleji üçüncü, Mecdude Başakıncı Ortaokulu dördüncülük kupasını kazandı.

    Küçük Erkeklerde TED Antalya Kolejinden Kaan Küçüksarı 7 puan ile birinci olurken, Meryem Mustafa Ege Ortaokulundan Rüçhan Emre Metin 6 puan ile ikinci, Alara Kolejinden Berke Telli 6 puan ile üçüncü ve yine aynı okuldan Atıl Yücesoy 5.5 puan ile dördüncü oldu.

    Küçük Erkekler Okullar sıralamasında; Meryem Mustafa Ege Ortaokulu birinci, TED Antalya Koleji ikinci, Alara Koleji üçüncü, Özel Antalya Envar İlkokulu dördüncülük kupasını kazandı.

    KÜÇÜK KIZLAR YARIŞMA SAYFASI-EŞLENDİRMELER-SONUÇLAR->>         KÜÇÜK KIZLAR OKULLAR SIRALAMASI->>

    KÜÇÜK ERKEKLER YARIŞMA SAYFASI-EŞLENDİRMELER-SONUÇLAR->>    KÜÇÜK ERKEKLER OKULLAR SIRALAMASI->>

              *******************************************************************************************************************

    Minikler kategorisine toplam 94 sporcu katıldı.

    Minik Kızlarda Meryem Mustafa Ege Ortaokulundan Sıla Oktaroğlu 6.5 puanla birinci olurken, Atatürk İlkokulundan Fatma Ilgın Puhur 6 puan ile ikinci, Baraj İlkokulundan Senanur Terlik 5.5 puan ile üçüncü ve yine aynı okuldan Nisanur Onur 5 puan ile dördüncü oldu.

    Minik Kızlar Okullar sıralamasında; Meryem Mustafa Ege Ortaokulu birinci, Baraj İlkokulu ikinci, Atatürk İlkokulu üçüncü, İstek Özel Antalya Yeditepe İlkokulu dördüncülük kupasını kazandı.

    Minik Erkeklerde Meryem Mustafa Ege Ortaokulundan Emre Ekici  6.5 puan ile birinci olurken, Atatürk İlkokulundan Oğuz Puhur 6 puan ile ikinci, yine aynı okuldan Metin Merdan 6 puan ile üçüncü, İstek Özel Antalya Yeditepe İlkokulundan Cem Çekli 5.5 puan ile dördüncü oldu.

    Minik Erkekler Okullar sıralamasında; Atatürk İlkokulu birinci, Meryem Mustafa Ege Ortaokulu ikinci, İstek Özel Antalya Yeditepe İlkokulu üçüncü, Özel Antalya İlkokulu dördüncülük kupasını kazandı.

    MİNİK KIZLAR YARIŞMA SAYFASI-EŞLENDİRMELER-SONUÇLAR->>          MİNİK KIZLAR OKULLAR SIRALAMASI->>

    MİNİK ERKEKLER YARIŞMA SAYFASI-EŞLENDİRMELER-SONUÇLAR->>     MİNİK ERKEKLER OKULLAR SIRALAMASI->>

 

          *******************************************************************************************************************

  • FIDE ID NO !!

    Dünya Satranç FederasyonuDeğerli sporcular. Turnuvalara kayıt sırasında gerekli olan FIDE Id no hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Antalyalı sporcularımızdan ELO su olanlar veya daha ELO su çıkmadığı halde ELO ya dahil turnuvalara katılan sporcularımızın FIDE ID numarası FIDE nin sayfasında yayınlanmaktadır.

    Turnuvalara kayıt sırasında TC Kimlik no dışında FIDE Id bilgilerinin de girilmesi turnuva dosyasının sağlıklı oluşturulması açısından çok önemlidir.

    FIDE ID numaranızı FIDE nin web sayfasında http://www.fide.com/ ekranda üst sağda bulunan Rating linkini tıklayarak öğrenebilirsiniz. http://ratings.fide.com/ açılan sayfada Türkçe karakter kullanmadan soyadınızı yazarak ELO veya FIDE ID no bilgilerine ulaşabilirsiniz.

    Açılan ekranda sol sütunda bulunan IDcode yi mutlaka kayıt sırasında kullanmak üzere not almayı unutmayınız.

    *******************************************************************************************************************

     

  • SATRANÇ LİSANSI ÇIKARMAK ARTIK ÇOK KOLAY !!

    kampanyaSatranç Lisansı çıkarmak artık çok kolay. Yeni lisans çıkarmak için http://kampanya.tsf.org.tr adresini inceleyiniz.

    Türkiye Satranç Federasyonu Lisans Kampanyası sayfasında; 16 YAŞ VE ALTI Lisans ücreti alınmayacağı, 16 yaş üstü yeni lisans veya vize ücretinin 20 TL olduğu duyurulmuştur

    http://kampanya.tsf.org.tr/ adresine üye olarak yine sayfa üzerinden YENİ LİSANS çıkarabilirsiniz.

    Yine sayfa üzerinden arkadaşınıza Yeni Lisans çıkarabilir veya kendinizin lisans vizesini kredi kartınızla yapabilirsiniz.

    Kampanya Sayfasına üye olarak toplayacağınız puanlarla Gümüş Turnuva Saati, Satranç Akademisi Yayınları, Temel Eğitim Kitabı, Satranç Saati, Satranç Eğitim Panosu, Profesyonel Turnuva Takımı, TSF Yayınlarından istediklerinizi alabilirsiniz.

    Kaynak: http://kampanya.tsf.org.tr/

    *******************************************************************************************************************

    Eski Haberlere ulaşmak için tıklayın>>

     

Site Ekle

(C) Copyright Abidin ÜNAL-Antalya 2000, Bu sitede yayınlanan haber, resim vb. dokümanlar site adresi kaynak gösterilerek (Copy-left) kullanılabilir. Web Sayfamız hakkında önerilerinizi, haber ve yorumlarınızı Abidin Ünal e-posta adresine bildirebilirsiniz.

  Click for Antalya, Turkey Forecast

Dünya Satranç Federasyonu

Dünya Satranç Federasyonu

Türkiye Satranç Federasyonu

Türkiye Satranç Federasyonu

Antalya GSİM

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Analiz Satranç

SATRANÇ HAYATTIR!

Satranç Okulu

 

EZBER BOZAN

KUZEN KUZEN

SaTrAnÇ MaRkEt

Chess World

Yapı Kredi S.K.

İSD 1943

İzmir Satranç M.

Ege Satranç Merkezi

Düşün Satranç M.

Agresif Satranç

Fahri Karabay

Schachclub Lebach

ODTÜ

Samsun Satranç

Bilim ve Teknik

Uludağ Satranç

Kumluca Satranç

Burdur Satranç

Isparta Satranç

İL Sayfaları

BLOG SAYFALAR

Antalya Satranç

Bodrum Satranç

Muğla Satranç

Malkara Satranç

Siirt Satranç

Antalya Sağlık Spor

Finike Satranç